Carlo Pari

BIO

News

Bio

Gallery

Publishing

Carlo Pari sündis Riminis (1972), õppis Pesaros, G.Rossini nimelises konservatooriumis kompositsiooni ja klaverimängu erialal ning lõpetas cum laude ning kiitustega õpetaja ja dirigendi Lorenzo Bavaj käe all 1995. aastal.

Carlo Pari pühendas end intensiivsele kontserttegevusele, mis on teda soolopianisti ja heliloojana viinud Euroopa kõige mainekamatesse kontsertsaalidesse Venemaal (Moskva ja St. Peterburg), Iirimaal (Dublin),  Eestis (Tallinn), Itaalias ( Stettino, Rooma, Milaano,Pesaro, Palermo, Bologna, Ferrara), Poolas (Miezdrowye ja Krakov), Saksamaal (Münhen, Berliin ja Dresden), Austrias ( Viin, Salzburg), Rootsis (Stockholm), Prantsusmaal ( Pariis, Nizza, Montecarlo), Inglismaal ja Šotimaal (London, Glasgow, Edinburgh).  Aktiivne kontserttegevus on aset leidnud ka Hiinas (Pekingi, Tianjin, Yue Yang Shi, Changsa, Chengdu), Indoneesias (Bali), Jaapanis ja Filipiinidel (Guami), Ameerika Ühendriikides (Cleveland, New York, New Orleans), ja Austraalias (Sydney, Melbourne, Cairns).

Eklektilise muusikuna on maestro pühendunud erinevatele muusikasuundadele ning teinud koostööd maailmakuulsate kunstnikega, nenede hulgas on : Luciano Pavarotti, Mirella Freni, Katia Ricciarelli, Giuseppe Taddei, Wilma Vernocchi, Michele Placido, Mario Melani, Federico Mondelci, Oscar La Figueroa, Bruno Canino, jt.

Carlo Pari korraldab meistriklasse maailmatähtsusega konservatooriumites, loetellu kuuluvad: Šoti Kuninglik Draama- ja Muusikaakadeemia, Changsa Muusikaülikool, Yuè Yang Shi Muusikaülikool, Clevelandi Muusikainstituut, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Kultuuri ja Humanitaarhariduse Instituut, Guam Ülikool, Figueroa Ooperiakadeemia, Moskva Riiklik Tšaikovski nimeline Konservatoorium jt. Meistriklassid Carlo Pari käe all on aset leidnud Pekingis, Tianjinis, Stockholmis, New York Citys, Glasgows, Clevelandis, Sydneys, Melbournis, Londonis, Guamis.
Septembris 2001 otsustas üks olulisemaid Jaapani koole „La Mediterranea“, (tunnustatud Itaalia Kultuuri- ja Teadusministeeriumi poolt), sügavamalt tutvustada ja levitada Itaalia kultuuri ning omistas Carlo Parile „Ad Honorem“ diplomi. Diplomiga sai maestro ülesandeks  läbi loomingulise tegevuse esindada ja tutvustada itaalia kultuuri. 

Carlo Pari on andnud kontserte Eesti Itaalia saatkonnas, teda on palutud aukülalisena mängima Rootsi peaministri Goran Presson juuresviibimisel, samuti on maestro üles astunud Vatikanis, kardinal Sodano visiidil.

Maestro Pari on andnud üle 600 kontserdi ning komponeerinud üle viiekümne muusikapala. Tema kontsertidele on järgnenud kestvad ovotsioonid nii Pekingis, New Orleanisis  kui ka New Yorgis. Teda on jätkuvalt palunud esinema ning õpetama nii Euroopa, Aasia kui ka Ameerika Ühendriikide oluliste konservatooriumite professorid. Suurt edu on saavutanud maestro üleasastumised Austraalias Melbournes, Sydneys, Cairnsis. Samuti Guamis ja Bali saartel, kus kõik 19 kontserti  müüdi välja ning kontserttegevus sai publiku poolt väga sooja vastuvõtu osaliseks. Austraalia kriitikud on maestrot kirjeldanud kui üht kõige huvitavamat noort pianisti, kes viljeleb uut ja omapärast klaverimängu viisi.